Зачекайте
йде завантаження

Якісні і надійні автоматичні вимикачі

Якісні і надійні автоматичні вимикачі

захист електроприладів

Як захистити світильники, електричні прилади та механізми від перевантажень? Років десять тому були популярні радянські вимикачі - пробки, які частенько «вибивало». Зовні вони нагадували собою керамічні шашки. Їх поміщали в електричний щит і користувалися безліч разів, при кожному спрацюванні, замінювали плавку вставку в пробці або ставили так званий жучок, коли між контактами плавкої вставки, зверху натягався тонкий проводок, а товщина його обчислювалася на око. Ні про яку серйозність електробезпеки, в такому випадку мова не йшла, а даремно! Минуло чимало часу, і на зміну їм прийшли автоматичні вимикачі або електричні автомати. Це механічний пристрій, що захищає всю електромережу на яку такий електричний автомат і поставлений. У неї можуть входити, як розетки і вимикачі, так і різні світильники і електроприлади різного призначення.

Суть роботи залишилася колишньою - після спрацьовування - відновлення функцій приладів одним натисканням руки. Воно може включати, вимикати і проводити електричні струми при спокійному стані мережі. А також відключати електрострум при неправильному стані ланцюга. Прикладом тому служить коротке замикання. Автоматичні вимикачі прості, зручні і безпечні в обслуговуванні. Тому широко використовуються в установках великої і малої потужності. Деякі пристрої, які ми продаємо - відноситься до апаратів ручного керування. Але багато видів з них мають електродвигунні і електромагнітний приводи, завдяки яким можна управляти пристроєм на відстані.

Коли в електричному ланцюзі трапляється коротке замикання, то автомати максимального струму розмикають її.

Автоматичні вимикачі або автомати електричні замінюють собою запобіжник і рубильник в одному корпусі, і забезпечують належний захист при збоях. Якщо вологість повітря перевищує 85% і в ньому є домішки небезпечних парів, то пристрої потрібно поміщати в спеціальні герметичні ящики, які не пропускають пил, вологу і стійкі до хімічного впливу. Виробники цих пристроїв випускають автоматичні вимикачі для використання в різних кліматичних поясах, з різними експлуатаційними умовами. Такі апарати мають стійкість до механічних впливів у вибухонебезпечному середовищі і добре захищені від зовнішніх впливів.

Типи і характеристики автоматичних вимикачів або автоматів Розділяють такі типи автоматів, позначаються буквами: A, B, C, D, K, Z.

  • Автоматичні вимикачі категорії А необхідні для захисту напівпровідникових апаратів;
  • Категорія В рекомендуються використовувати для загальних освітлювальних мереж;
  • Тип С служать для трансформаторів і електродвигунів;
  • Характеристика D потрібна для захисту від великих пускових струмів електродвигунів;
  • Тип К використовують для індуктивного навантаження;
  • І, нарешті, тип Z застосовуються для електронних пристроїв.

Значущою складовою автоматичного вимикача (автомата електричного), є розчеплювач. Він виконує миттєве відключення автомата незалежно, ввімкненй пристрій чи ні. Прийнято виділяти 3 типи розчеплювачів: механічний, електромагнітний і тепловий. Механічний здійснює з'єднання і від'єднання струмів при короткому замиканні, електромагнітний (соленоїдний) складається з електромагніту, який розмикає ланцюг, коли зникає активний контакт, а тепловий - необхідний для безпеки при перевантаженнях.

При правильному використанні інформації, Ви завжди можете зробити правильний вибір автомата електричного або автоматичного вимикача. Потрібно тільки враховувати особливості маркування. Воно повинно містити назву, торговельну марку виробника. А також повинен бути вказаний буквений тип автомата електричного і його ампераж.

 05.07.2016
 (0 переглядів)